Zapytaj eksperta

Bycie rodzicem to trudne zadanie, o czym przekonujemy się każdego dnia.

Jeżeli jakaś sytuacja Cię przerasta, masz wątpliwości co do słuszności swojego postępowania lub po prostu chciałbyś uzyskać konkretną odpowiedź na swoje pytanie - napisz do nas!

porady@przytulmniemamo.net

Na pytania odpowiadają nasi eksperci z różnych dziedzin:

 

Ciąża i poród, pierwsze chwile z noworodkiem

Joasia Paluchiewicz - doula z powołania, która prowadzi własną praktykę. Założycielka pierwszej aktywnej szkoły rodzenia w Wrocławiu opartej na Rodzicielstwie Bliskości już w łonie matki. Prywatnie mama Jasia i Tymka.

Kasia Myszczyszyn - mgr farmacji. Pracuje w aptece, gdzie stara się doradzać zwłaszcza w problemach dotyczących ciąży, porodu, zdrowia oraz karmienia niemowląt i małych dzieci. Hobbistycznie doradca laktacyjny, z nadzieją na dalsze kształcenie w tym kierunku. Mama Zosi i Dorotki.

 

Wychowywanie i rozwój dzieci

Anna Dembińska - psycholog; na co dzień pracuje w Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu. Prywatnie mama dwójki dzieci.

Małgorzata Musiał - pedagog ze specjalnością edukacja rodzinna i wychowanie seksualne. Pracuje w Stowarzyszeniu "Rodzina Inspiruje!", prowadzi spotkania Klubu Rodzica w Toruniu. Doradca ds noszenia w chustach, mama dwójki dzieci.

Maria Staszczuk-Krystew - psycholog, pedagog, w trakcie kursu psychoterapii systemowej, mama małej córeczki.

Anna Łabno - psycholog ze specjalizacją psychologia pracy oraz psychologia kliniczna dzieci i młodzieży. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 16 w Rudzie Śląskiej, rozpoczęła naukę w Szkole Psychoterapii Behawioralno-Poznawczej CBT w Warszawie. Kocha przyrodę, sport i pracę z psami.

Krystyna Kolwas - absolwentka kierunku nauki o rodzinie, pełnoetatowa mama 1,5 rocznego synka, pracuje w liceum i gimnazjum jako nauczyciel przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie.

Patrycja Ożarowska Jaros - pedagog ze specjalizacją w pedagogice wieku dziecięcego, posiada uprawnienia do pracy jako nauczyciel przedszkola i nauczyciel kształcenia zintegrowanego w młodszych klasach szkoły podstawowej. Obecnie nie pracuje w zawodzie, jednak wychowuje z powodzeniem dwójkę dzieci.

Agnieszka Budzik - psycholog o specjalizacjach w psychologii klinicznej i sądowej. Od siedmiu lat pracuje w różnych instytucjach działających na rzecz dzieci, pomaga ofiarom przemocy. Prywatnie mama dwóch dziewczynek.  Wychowywała też zawodowo dziesięcioro starszych dzieci. Obecnie na urlopie macierzyńskim realizuje swoje pasje rękodzielnicze i ogrodnicze.

 

 

Porady naszych ekspertów zawierają jedynie sugestie odnośnie konkretnych sytuacji i nie zastępują spotkania ze specjalistą. W przypadku trudności, kłopotów lub wątpliwości prosimy o skontaktowanie się z psychologiem w Poradni Zdrowia Psychicznego lub telefonem zaufania.